KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16197310
nr 1619 7310
Karl-Göte Sernius Andersson
(1904-1959), Sverige
Oljemålning, Signerad, "den blå urnan". Olja på pannå, 40x32 cm, yttermått inklusive ram: 57x49 cm
Karl-Göte Sernius Andersson, svensk bildkonstnär född 1904, död 1959.
Utrop:
500 kr
måndag 13 maj 2024
kl 20:15:12
Karl-Göte Sernius Andersson
Läs mer om Karl-Göte Sernius Andersson